Sıkça Sorulan Sorular

Vergi levhası olan tüm ticari ve şahıs şirketleri.

Minimum araç sınırımız bulunmamaktadır. Dilerseniz bir adet araç kiralayabilirsiniz.

Binek aracın dışında ticari araçlarımız da mevcuttur.

24, 36 ve 47 aylık sürelerde araç kiralayabilirsiniz.

Distribütörler tarafından temin edilebilen tüm marka ve modellerde kiralama hizmeti sunmaktayız.

Kontratta belirtilen kilometrenin aşılması halinde, kilometre başı aşım bedeli üzerinden hesaplama yapılır ve faturanıza yansıtılır.

0(216)-275-54-00 numaralı hizmet hattımızdan HGS işlemleriniz için destek alabilirsiniz.

Hayır. Motorlu Taşıtlar Vergisi otoflex tarafından ödenmektedir.

Kiralık aracınızın bakımını ilgili markanın anlaşmalı olduğumuz yetkili servislerinde yaptırabilirsiniz. Marka yetkili servislerini öğrenmek için hizmet hattımızı 7 gün 24 saat arayarak talep oluşturabilirsiniz.

Bakım ve onarım giderleri bizim tarafımızdan karşılanmaktadır. Ancak bakım zamanlarının geçirilmesinden ve kullanıcı hatalarından kaynaklanan giderler sizlerin sorumluluğundadır.

Kiralık aracın hasar görmesi (hasar belgelerinin tam ve eksiksiz olması kaydıyla) ve arıza onarımlarının sözleşmede belirtilen süreyi aşması durumunda ticari araçlar haricinde ikame araç tahsisi yapılır.

Trafik kurallarına uyulmamasından doğacak her türlü sorumluluk kiralayan kişiye aittir. otoflex’e tebliğ edilen cezalar 15 gün içinde tarafımızca ödenir ve bu bedel kiralayan kişiye yansıtılır.

Araç muayenesini kendiniz yaptırabileceğiniz gibi talebiniz doğrultusunda ve belli bir ücret karşılığında dış kaynaklar da kullanılabilmektedir. Bunun için tarafımızca düzenlenecek yetki yazısı ve kira sözleşmesiyle birlikte muayene yaptırabilirsiniz. Muayene işleminden sonra, harç makbuzunu bize göndermeyi unutmayınız. Detaylı bilgi ve tüm sorularınız için 0(216)-275-54-00 numaralı hizmet hattımızı arayabilirsiniz.

Aracın lastik değişimleri sözleşmede belirtilen kilometreye gelince yapılmaktadır.

0(216)-275-54-00 numaralı hizmet hattımızdan plaka tescil işlemleri için destek alabilirsiniz.

Kasko ve trafik sigortası temini ve yenilemesi bizim tarafımızdan yapılmaktadır. Trafik sigortası yenilemeleri, poliçe başlangıç tarihinden önce yapılıp adresinize kargo veya mail yoluyla gönderilmektedir.

Park halinde meydana gelen hasarlarda, eğer hasara sebebiyet veren kişi ya da kişiler belirsizse araç kaza yerinden hareket ettirilmeden jandarma veya polis karakolu aranarak rapor tutturulmalıdır. Kişi ya da kişiler belliyse anlaşmalı kaza tespit tutanağı hazırlanmalıdır.

Tek taraflı hasarlarda;
 • Polis raporu
 • Alkol raporu (Emniyet birimlerince gerekli görüldüğü takdirde tutulacaktır. Aksi halde rapor üzerinde ayrıca belirtilir.)
 • Sürücü belgesi (ehliyet) fotokopisi
 • Ruhsat fotokopisi
 • Aracın kaza mahallinde çekilmiş fotoğrafları ve/veya video görüntüleri

Birden fazla aracın karışmış olduğu hasarlarda;
 • Anlaşmalı kaza tespit tutanağı, jandarma veya polis raporu (ıslak imzalı)
 • Alkol raporu
 • Sürücü belgesi (ehliyet) fotokopisi
 • Ruhsat fotokopisi
 • Karayolları Motorlu Araçlar Zorunlu Mali Sorumluluk Sigorta Poliçesi (trafik sigortası) fotokopisi
 • Karşı araç veya araçlara ait sürücü belge (ehliyet) fotokopisi, ruhsat fotokopisi, Karayolları Motorlu Araçlar Zorunlu Mali Sorumluluk Sigorta Poliçesi (trafik sigortası) fotokopisi.

Kiralık araçlar hasarsız, eksiksiz, temiz bir şekilde teslim edilmelidir. Araç İade Alım Kılavuzu’nda belirtildiği gibi aracın normal kabul edilen eskime sürecinin dışında, hasar ve alet edevat eksiklerinin tarafınıza fatura edileceğini unutmayınız. Bu nedenle oluşan hasarlarınızın zamanında rapor edilip tamir ettirilmesini ve varsa eksik avadanlıkların tamamlanmasını öneririz.